PERSIAN IMDb

داغترین مجله سینمایی و خبری بازیگران


مهناز افشار از طریق موقعیتی عجیب و پیچیده ‌به عرصه بازیگری سینمای ایران وارد شد.
در شرایطی خاص و به دلیل محدودیت‌های بخشی از چهره‌های قبل از انقلاب، با پشتوانه شباهت بسیارش به یکی از ستاره‌های بزرگ و محبوب موسیقی و سینما شروع به کار کرد. شاید این موقعیت به تصور عده‌ای شانس و اقبال بلند یک نفر باشد یا یک ویژگی خدادادی كه برایش نه تلاشی شده و نه نیازمند قریحه و توانایی خاصی بوده است. این فقط یک ور ماجراست.


 بخش سخت‌ترش اما این جاست که تا مدت‌ها کسی حتی کنجکاو دانستن نام اصلی این بازیگر هم نبود و فردیت و هویت اختصاصی او زیر عنوان به ظاهر جذاب و مکفی «همون که خیلی شبیه فلانی‌یه» مدفون بود... و پیداست که مهناز افشار برای بیرون آمدن از زیر بار این عبارت معرف و این بهانه ورود چه زحمت و انرژی زیادی صرف کرده است.

شاید بشود این طور گفت که اگر ورودش به سینما به واسطه همین شباهت ظاهری آسان بود، مسیرش و امکان تداومش و از آن مهم‌تر به دست آوردن فردیت و شخصیت ویژه و منحصر به فرد برایش خیلی دشوارتر از دیگرانی بود که بدون این ماجراهای فرامتنی و حاشیه‌ای وارد دنیای بازیگری شدند.

به همین دلایل و با اتکا به همین انگیزه ابتدایی بود که خیلی ها تصور نمی‌کردند تشخصِ حضورِ مهناز افشار در سینما فراتر از این شباهت ظاهری برود و امیدی به پیشرفت و دست و پا کردن نام و اعتباری سوای خاطره و نوستالژی حضور یک ستاره خاموش روی پرده‌های سینما داشته باشد. حالا سال‌ها از غوغای «شور عشق» و چند فیلم گمنام و بی‌تاثیر دیگر گذشته و کسی خیلی یادش نیست که اين ستاره/ بازیگر خوب و مطمئن این روزهای سینمای ایران چه مسیری را تا رسیدن شهرت و اعتبار امروزی طی کرده است.

 کسی نیازی نمی‌بیند که بپرسد این بحران و دغدغه ی هویتی که ناخودآگاه روی سال های اولیه حضور افشار در سینما سایه انداخته بود، تا چه حد خطرناک و کشنده بوده و خیلی محتمل بود که هر بازیگری را از پا بیندازد و بعد از چند فیلم بی حاصل به ناامیدی و افسردگی و کنار رفتن بکشاند.

به‌شخصه خیلی کنجکاو فهمیدن این مسیر دشوار و پروسه پیچیده ‌هستم که مهناز افشار در خودش و خلوتش طی کرد تا به این جا رسید. این جایی که موقعیتی منحصر به فرد برای بازیگری در حد و اندازه‌های سینمای محدود ایران است؛ این که همزمان هم در جدول پرفروش‌های سال صدرنشین گیشه باشی و عکس و خبرهایت نشریات و فضای مجازی را پر کند و هم در فهرست قابل توجهی از آثار مستقل و جریان متفاوت سینمای ایران بازی کنی و برای حضوری نظرگیر و شاخص در میان چند چهره شاخص بازیگری در یک فیلم به حق سیمرغ بلورین بازیگری نصیب ببری.


 پوپک و مش ماشاالله (کمدی عامه پسند بفروش)، کلاغ پر (رمانس جوان پسند)، کارگران مشغول کارند (فیلم متفاوت منتسب به سینمای هنری و رکوردار حضور و جایزه در جشنواره های جهانی)، شبانه روز (فیلم تجربی درگیر با مسائل ممیزی و توقیفی)، قصه پریا (ملودرامی قراردادی و فیلم ژانر) و سعادت آباد (سینمای میانه فرهنگی با گوشه چشمی به مخاطب عام) نام های متنوع و بی ارتباطی هستند که تمام طیف ها و شاخه های متفاوت و متنوع فیلمسازی در ایران را در بر می گیرند که تنها فصل مشترکشان برای فهرست‌شدن در کنار هم حضور مهناز افشار در فهرست بازیگرانش است.

 رسیدن به چنین موقعیتی با توجه به شیوه ورود به سینما می‌تواند امتیاز و اعتباری مضاعف برای بازیگر به همراه داشته باشد و از آن مهم‌تر این که می‌تواند امکان مقایسه مهم و راهگشایی بین وضعیت کنونی مهناز افشار با بازیگران و ستاره های زن دیگر این سینما پیش بیاورد که هر کدام‌شان برای رسیدن به فقط یکی از این موقعیت‌ها و شاخه‌های متنوع، خودشان و موقعیتی را که داشتند به باد سپردند و سر از ناکجاآبد درآوردند.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم اردیبهشت 1391ساعت 19:11  توسط محمد مهدی حیدری  | 

اینم از عکس مهناز افشار و گلزار که با گروه هنرمندا رفتن مدینه و مکه

برای دیدن بقیه عکسها به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390ساعت 21:25  توسط محمد مهدی حیدری  | 

منتظرم یک جوری عکسهای مهناز افشار رو هم پیدا کنم آخه اونم باهاشون رفته

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390ساعت 21:48  توسط محمد مهدی حیدری  | 


از بیوگرافیش فقط اینو میدونم که کلاسهای بازیگری سمندریان رفته و متولد سال 64 خورشیدی که اصلا بهش نمیاد 25 سالش باشه...

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم اسفند 1389ساعت 12:52  توسط محمد مهدی حیدری  | 

بالاخره بعد از این همه خبر جدایی، یک خبر ازدواج هم شنیدیم.... تبریک

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم اسفند 1389ساعت 12:30  توسط محمد مهدی حیدری  | 

کاوه فتوحی 21 سالشه و سریال مختارنامه اولین کار بازیگریشه. قراره که 15 بهمن ماه قسمتهای مربوط به حضرت ابوالفضل پخش بشه ولی به دلیل اختلاف افتادن بین علمای قم، تصمیم بر این شده که برای چهرش از خورشید استفاده بشه تا معنویت یک امامزاده بیشتر نمایان بشه.....+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم بهمن 1389ساعت 9:6  توسط محمد مهدی حیدری  | 


سلام دوستان، چند وقتی بود که سرم خیلی شلوغ بود و فرصت نمیشد که پست بذارم. تا امتحانام تموم شد اولین کاری که کردم گفتم بیام مطلبی رو بذارم که توی این چند وقته اتفاق افتاده و برام جالب بود.

حامد کلاهداری رو نمیدونم یادتونه یا نه، توی فیلم سینمایی "تعطیلات تابستان" نقش دوتا برادر دوقلو را بازی میکرد. حالا بعد از چند سال کارگردان شده و اولین فیلمش "شکلات داغ" بد جوری توی گیشه شکست خورد. فیلم جدید آقای کارگردان، "پایان نامه" در مورد حوادث بعد از انتخاباته و قرار بود که لیلا اوتادی نقش ندا آقا سلطان رو بازی کنه که بعد از تهدیداتی که از طرف بعضی ها انجام شد، خانم اوتادی اعلام کرد که پاش شکسته و تا دو ماه دیگه توی گچه و نمیتونه فیلم بازی کنه.

دو هفته بعد از این خبر، لیلا خانم فکر کرد کسی دیگه یادش نیست و خیلی خوش تیپ و سانتی مانتال، بدون پای شکسته توی مراسم فرش قرمز فیلم عروسک شرکت کرد و جالب اینکه بعد از اون هم برای فیلم اخراجیها 3 انتخاب شد و رفت بازی کرد و باز هم فکر کرد کسی یادش نیست چه خالی ای بسته بوده. غافل از اینکه افرادی هستند که حواسشون جمع باشه...

از اون طرف هم نقش ندا آقا سلطان رو دادن به بازیگر بی سروصدای چند سال پیش یعنی چکامه چمن ماه

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم بهمن 1389ساعت 8:50  توسط محمد مهدی حیدری  | 

"مهران الف" در یادداشتی تاسف انگیز با بیان جزئیاتی از زندگی شخصی خود، اینگونه از همسر بازیگرش سخن گفته است. بخشی از این یادداشت به این شرح است: 5 سال است خانم "س .ق" همسر قانونی من است. همیشه به نیکی از من یاد کرده و در چند مصاحبه اش در نشریات مختلف گفته" اگر همسرم اراده کند یا اجازه ندهد دیگر بازی نمی کنم و هنرپیشگی را تا جایی ادامه می دهم که به زندگی شخصی ام لطمه وارد نشود. همسرم همواره مشوق و پشتیبانش بوده ! "


اما اکنون دیگر من موافق بازیگری همسرم نیستم. پس از پخش سریالی از شبکه سه که باعث شهرتش شد رفتارش تغییر کرد و اکنون شش ماه است که من از ایشان خبری ندارم!

به دادگاه حمایت از خانواده هم مراجعه کردم و از او شکایت کردم اما چون من مشوق ایشان بوده ام و به او اجازه کار داده ام تقاضای من برای ممنوع الکار شدن زنم رد شد. با این حال از نظر شرعی و قلبی دیگر راضی نیستم زنم بازیگری کند.

اکثر تهیه کننده ها وقتی در جریان این موضوع قرار گرفتند با من همکاری کردند و از همسرم در سریال ها و فیلم ها استفاده نکردند به غیر از تهیه کننده فیلم "د" که با من برخورد بدی هم داشت.  جالب اینکه همسرم در مصاحبه هایش می گوید دیپلم دارد. به من بگویید او از کدام دبیرستان دیپلم گرفته است؟

در حال حاضر تصمیم گرفته ام از همسر هنرپیشه ام جدا شوم و او را طلاق خواهم داد و در این مدت نیز حضور در دادگاههای مختلف وقتی به او نمی داد که مصاحبه کند.
نامه ام را با این جمله به پایان میبرم که "پروانه ها فراموش می کنند روزی کرم بوده اند."

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم آبان 1389ساعت 8:36  توسط محمد مهدی حیدری  | 

قرار شده به هزینه صدا و سیما، محمد رضا گلزار و الناز شاکردوست و نیکی کریمی و لیلا اوتادی و جمعی دیگر از هنرمندان با پروازی فوق العاده به حج تمتع مشرف بشوند و فقط توی این بین هدیه تهرانی قبول نکرده...

البته صحت و سقم این خبر هنوز معلوم نیست ولی فکر کنید چه میشه اگه بشه

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم آبان 1389ساعت 20:16  توسط محمد مهدی حیدری  | 


سلام، امروز میخوام دوباره حس نوستالژیکتون رو فعال کنم و یادی از افرادی بکنم که کلی باهاشون خاطره داریم و چند وقتیه که کسی هم یادی ازشون نمیکنن.

لطفا به ادامه مطلب بروید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سوم مهر 1389ساعت 11:20  توسط محمد مهدی حیدری  | 

دیروز خانم آنجلینا جولی به بازدید از مردم سیل زده پاکستان رفت، اون هم با حجاب کامل و به اونها فهموند که به یادشونه. خانم ستاره همچنین تنها کسی بود که در برابر اعلام آتش زدن قرآن در روز 11 سپتامبر توسط کشیش فلوریدایی از مسلمونها طرفداری کرد

برای دیدن بقیه عکسها به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور 1389ساعت 17:50  توسط محمد مهدی حیدری  | 


PERSIAN IMDb- لیلا اوتادی با وجود اینکه تقریبا چهره جذاب و زیبایی داره ولی هنوز نه توی یک نقش اول درست و حسابی بازی کرده و نه هیچ کدوم از فیلماش پرفروش شده ­اند. شاید دلیلش بازی یکنواخت و شبیه به همش توی همه فیلم­ها و سریال­هایی باشه که بازی کرده. توی این چند وقته هم خیلی تلاش کرده تا با کارهای تقلیدی از ستاره ­های ایران، خودش رو قاطی اونا حساب کنه. در زیر به چند مورد از این کارهاش اشاره می­کنم:

به ادامه مطلب رجوع کنید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 13:14  توسط محمد مهدی حیدری  | به ادامه مطلب رجوع کنید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام خرداد 1389ساعت 11:21  توسط محمد مهدی حیدری  | برای خواندن متن کامل به ادامه مطلب بروید...
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم اردیبهشت 1389ساعت 12:0  توسط محمد مهدی حیدری  | 


برای خواندن متن کامل به ادامه مطلب بروید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم فروردین 1389ساعت 9:56  توسط محمد مهدی حیدری  | 

فرزانه ارسطو از این به بعد با نام سامان ارسطو بازی می‌کند

سینمای ما - سامان ارسطو، بازیگر سینما و تئاتر، در گفت​و​گو با ویژه​نامه نوروزی هفته​نامه چلچراغ، رویای خود را یافتن هویت و عمل جراحی دانست که باید تا 17 فرودین ماه 1389 انجام دهد. سامان ارسطو که تا یکسال قبل با نام فرزانه ارسطو شناخته می​شد، بعد از عمل جراحی جسارت​آمیزی که امسال انجام داد، رویای 42 ساله خود را تحقق بخشید و با تغییر جنسیت،​ به جسمی دست یافت که به گفته خود سال​ها مجبور به انکار آن بود. او در فیلم​هایی چون «سربازهای جمعه و حکم»، «تیغ​زن»، «تسویه حساب» و «استشهادی برای خدا» و تله فیلم هندونه شب یلدا با چهره​ای زنانه و در «آناهیتا» با چهره​ای مردانه بازی کرده است.

ارسطو در بخشی از این گفت​و​گو درباره تغییر روحیه​اش بعد از این عمل جراحی، اظهار داشت:​ «حالا کاملاً خوبم. آن وقت​ها توی چشم​هایم فقط و فقط ترس و افسردگی بود. یک پنهان کردن خودم بود. همه​اش در حال توجیه کردن خودم بودم که ببین من این نیستم که تو می​بینی...»

او در ادامه سخنانش اظهار کرد که از بچگی متوجه شده که بدنش متعلق به خودش نیست و گفت:​ «یادم می​آید پنج سالم بود. خواهرم مدام برای دخترانش و من لباس سفارش می​داد و من اصرار داشتم برایم شلوارک بخرد. یک روز یک پیراهن چین​دار صورتی برایم خرید و تنم کرد. حالم خیلی بد بود و مدام می​گفتم اگر این لباس را درنیاوری پاره​اش می​کنم. کسی حرفم را گوش نکرد و من در آخر لباس را توی تنم پاره کردم...»

ارسطو یکبار در 24 سالگی به اصرار خانواده ازدواج کرد و بعد از یک روز زندگی با شوهر، از او جدا شد. او در این مقطع به قطعیت رسید که جنسیت او باید تغییر کند و با روانشناس و روانپزشکان نیز گفت​و​گوهایی داشته اما او جسارت عمل جراحی و تغییر جنسیت را سال​ها بعد یافته.

سامان ارسطو اظهار کرد: «من از تنهایی می​ترسیدم. هنوز هم رگه​هایی از ترس از تنهایی در من وجود دارد. من آدم نترسی هستم، آن​قدر نترس هستم، که الان نشسته​ام روبرویت و با تو حرف می​زنم. ولی آدم​ها این ترس نهفته ذاتی را دارند. من از تنهایی می​ترسم.»

او در مورد هزینه عمل جراحی و عملی که باید انجام دهد، گفت: «عمل جراحی مکملی را باید انجام می​دادم که به خاطر مشکلات مالی نتوانستم. حالا هم دکتر کهن​زاده که جراح من هستند گفتند اگر تا اردیبهشت ماه 89 این عمل را انجام ندهم،​ او دیگر مرا عمل نمی​کند. چون سنم بالا رفته و ریسک کار بالاست... برای عمل به وسایلی نیاز دارم که هزینه آن حدود 12 میلیون می​شود. عمل​های قبلی هم خیلی هزینه داشت که با لطف مهتاب کرامتی هزینه​هایم پایین آمد.»

سامان ارسطو که بعد از عمل با همسر خود هدی،​زندگی می​کند. باید عمل دوم را انجام دهد تا شناسنامه دریافت کند. او گفت:​ «آرزو دارم شناسنامه داشته باشم، جراحی کنم. بتوانم زندگی​ام را به خودم و همسرم اثبات کنم. دعا کنید پول عمل جراحی​ام جور شود. دعا کنید...»

این هم عکس فرزانه ارسطو سابق در فیلم تسویه حساب


+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم فروردین 1389ساعت 7:57  توسط محمد مهدی حیدری  | 

 

دیروز خبرآنلاین و همچنین سایت سینمای ما اعلام کردن الناز شاکردوست و علیرضا حقیقی دروازه بان ۲۱ ساله پرسپولیس با هم ازدواج کردن و امروز الناز با مصاحبه اش با سینمای ما همه رو تکذیب کرد

خدارو شکر که حقیقت نداشت

اون پسره در حد و اندازه الناز نبود. الناز باید با گلزاری رادانی چیزی عروسی کنه نه با بچه ای که ۴ سال ازش کوچیکتره

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم اسفند 1388ساعت 17:42  توسط محمد مهدی حیدری  | 

 

ماجرا از اولین فیلم ناطق سینمای ایران یعنی «دختر لر» به کارگردانی عبدالحسین سپنتا و اردشیر ایرانی شروع شد. با ساخت این فیلم و نمایش آن در سال 1312 یک طلاق واقعی اتفاق افتاد.  این فیلم آن‌قدر برای ایرانی‌ها جذاب بود که به مدت 3سال در سینماهای تهران و شهرستان‌ها نمایش داده شد و به عنوان پرفروش‌ترین فیلم زمان خودش انتخاب شد. اما خانواده بازیگر زن این فیلم، روح‌انگیز سامی‌نژاد که از حضور او در این فیلم ناراضی بودند، او را طرد کردند و همسرش هم او را طلاق داد.
این اولین طلاق یک چهره سینمایی در تاریخ سینمای ایران است؛ اتفاقی که سال‌های بعد کمی شایع‌تر شد و به یکی از ویژگی‌های زوج‌های سینمایی، به خصوص در دوران قبل از انقلاب، بدل گشت.
 با پیروزی انقلاب و آغاز دوران جدید سینمای ایران، طلاق‌ زوج‌های سینمایی هم کمتر شد و الان خیلی از زوج‌های سینمایی را می‌توان مثال زد که سال‌هاست با خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می‌کنند.

 

 

سوسن تسلیمی/داریوش فرهنگ
2-سی و پنج سال پیش، داریوش فرهنگ آدم خیلی معروفی بود و سوسن تسلیمی را كسی نمی‌شناخت، اما پس از ازدواج و در سال‌های دهه شصت، ماجرا برعكس شد و تسلیمی شهرتی فراوان پیدا كرد. در این سال‌ها اگرچه داریوش فرهنگ فیلمساز بود و بعضی كارهایش خیلی مطرح شد، اما حضور ثابت تسلیمی در فیلم‌های بهرام بیضایی، این بازیگر هنرمند را به اوج رساند. این دو كه از طریق گروه تئاتر پیاده با همدیگر آشنا شده بودند، پس از مدت‌ها زندگی مشترك سرانجام فرصت پیدا كردند تا در فیلم «شاید وقتی دیگر» ساخته بهرام بیضایی، نقش زن و شوهر را بازی كنند. تسلیمی، پس از این فیلم، به همراه فرزندش عازم سوئد شد و  امروز یكی از چهره‌های سرشناس تئاتر سوئد است. اما داریوش فرهنگ مانده و فیلم‌سازی و بازیگری را تا امروز ادامه داده است.
 

 

خسرو شكیبایی/تانیا جوهری
3-شاید خیلی‌ها ندانند كه شكیبایی در دهه 40 كار خودش را با دوبلوری شروع كرد و پس از ناكامی در این رشته به تئاتر رفت و سال‌ها گذشت تا دوباره با فیلم «خط قرمز» مسعود كیمیایی به سینما بازگشت. تانیا جوهری هم در همان سال‌های دهه 50 بازیگر تئاتر بود. این رابطه كه منجر به ازدواج شد، چندان خبرساز نبود؛ چون هیچ یك از این دو، آدم‌های معروفی نبودند و در سال‌های بعد در حرفه‌شان سرشناس شدند. شكیبایی كماكان یكی از بازیگران محبوب و سرشناس سینمای ایران است اما تانیا جوهری در سال‌های اخیر بسیار كم‌كار شده است. جالب است كه مشهورترین فیلم شكیبایی یعنی«هامون»، داستان مرد روشنفكری است كه تمایلی برای جدایی از همسرش ندارد اما زن و خانواده‌اش اصرار دارند كه این جدایی هر چه زودتر اتفاق بیفتد.

 

 

 آیدین آغداشلو/شهره آغداشلو
4-آیدین آغداشلو كه نقاش، طراح، گرافیست و نویسنده‌ای تواناست، سال‌ها قبل، پس از یك ازدواج ناموفق و در حالی كه دختری به نام تارا داشت، با شهره آغداشلو ازدواج كرد. شهره در فیلم‌های علی حاتمی (سوته‌دلان) و عباس كیارستمی (گزارش) بازی كرده بود و با تحسین مواجه شده بود و کم‌کم داشت به بازیگری توانا تبدیل می‌شد.  شهره آغداشلو كه با بازی در فیلم «خانه‌ای از شن و مه» و نامزدی اسکار، امروزه یک بازیگر معتبر در عرصه جهانی است، از آیدین جدا شد و مجددا ازدواج کرد و خدا دختری به او داده كه ظاهرا آن هم اسمش تارا است. شهره آغداشلو در تمام گفت وگوهایش همواره از آیدین آغداشلو به عنوان كسی یاد کرده است كه دوران سعادتمندی را با هم سپری كردند؛ بر خلاف عادت بسیار زشتی كه خیلی‌ها دارند و پس از جدایی، با لحنی زننده درباره همسر سابقشان صحبت می‌كنند. ظاهرا نه ازدواج و نه جدایی این دو، در مسیر پیشرفت حرفه‌ای‌شان هیچ تاثیری نگذاشته و هر دو همچنان از چهره‌های فعال در حیطه کاری خود هستند.

 

 

ابوالفضل پورعرب/ آناهیتا نعمتی
5-زمانی كه ابوالفضل پورعرب با آناهیتا نعمتی ازدواج كرد، بازیگر بسیار معروفی بود. او محبوبیتش را كه با بازی در فیلم «عروس»، ساخته‌ی بهروز افخمی، به دست آورده بود؛ تا سال‌ها حفظ‌كرد.
 از آن طرف، آناهیتا نعمتی تازه با فیلم خوش‌ساخت «هیوا»، ساخته‌ی رسول ملاقلی‌پور، وارد سینما شده بود و به عنوان یك چهره جوان و بااستعداد، اول راه بود. از این ماجرا حدود 8 سال می‌گذرد. ابوالفضل پورعرب از آن زمان، سیر نزولی را در كارش تجربه كرد و آناهیتا نعمتی هم در حاشیه‌ی سینمای ایران به كار خود ادامه داد.
حالا این روزها پس از سال‌ها جدایی این زوج هنرمند، هم آناهیتا نعمتی دوباره به سینمای جدی بازگشته و هم ابوالفضل پورعرب در تلویزیون پركارتر شده است.

 

 

بابك ریاحی پور/مهتاب كرامتی
6-بابک ریاحی پور یکی از معروف‌ترین نوازنده‌های ایرانی با ساز تخصصی گیتار باس است و در زمینه موسیقی راک فعالیت می‌کند. او در آلمان موسیقی را آموخته، آن را در ایران ادامه داده و با خواننده‌هایی مثل محمد نوری و گروه‌هایی مثل اوهام و آویژه که نوعی موسیقی تلفیقی را دنبال می‌کرد‌ه‌اند، همکاری داشته است.
مهتاب کرامتی از سال 1377 با بازی در فیلم «مردی از جنس بلور» پایش به سینمای ایران باز شد.
 جالب  این که ریاحی پور زودتر از کرامتی به سینما آمده بود. او در سال 1374 برای موسیقی فیلم «فاتح» نوازندگی کرده بود؛ کاری که بعدها ریاحی پور کمتر سراغ آن رفت. ولی مهتاب کرامتی با جدیت، حضور در سینما و تلویزیون را ادامه داد و رشد كرد و خیلی زود به ستاره سینمای ایران تبدیل شد. حالا مهتاب کرامتی تنها زندگی می‌كند و علاوه بر بازیگری و فعالیت در یونیسف، در یك موسسه طراحی و تولید لباس هم حسابی مشغول ست.

 

 

نیما بانكی/ لیلی رشیدی
7-خانم رشیدی سوای این كه دختر احترام‌السادات برومند و داود رشیدی است و از بچگی در محافل هنری بزرگ شده، بازیگر خوبی هم هست. بیشتر ما او را با «مادرخانمی زی‌زی‌گولو» می‌شناسیم.  اما بعضی‌ها شاید بولتن جشنواره فیلم كودك را به یاد بیاورند که عكس‌های كودكی او را در کنار لیلا حاتمی به چاپ رسانده بود. این دو لیلی و لیلای محبوب، از كودكی همبازی بوده‌اند؛ هرچند بعدها، لیلی یك چهره تلویزیونی شد اما لیلا یك ستاره سینما.
لیلی رشیدی همسر پیشین نیما بانكی است كه به اندازه رشیدی مشهور نیست اما در عكاسی استعداد داشت و رفته‌رفته در كارش به موفقیت دست پیدا كرد تا این‌که امروزه به چهره‌ای مطرح در عالم تبلیغات تبدیل شده است.  نیما بانكی را اگر از «پراید تهران یازده» به یاد نداشته باشید، در آگهی‌های سامسونگ با لباس برزیل، یا با كت و شلوار در حالی که پایش را از قاب ال‌سی‌دی بیرون گذاشته، دیده‌اید و این آخریها در سریال شمس العماره نقش ژیمان ژزشک ژور را داشت.  حاصل زندگی مشترك این دو، پسری است كه با مادرش پیش خانواده رشیدی زندگی می‌كند.
 

 

 

یوسف مرادیان  / سارا خویینی‌ها
8-  همین اواخر بود كه از سارا خویینی‌ها فیلم پر حرف و حدیث «نقاب» اكران شد كه داستانش درباره سوء استفاده‌های متقلبانه از موضوع ازدواج بود. چندی پیش از تلویزیون هم سریالی پخش می‌شد كه داستانش درباره سیاوش و رستم شاهنامه بود و نقش سیاوش را مرادیان بازی می‌كرد.
خویینی‌ها در «معصومیت از دست رفته» هم بازی خوبی داشت اما نقشی كه مرادیان در «سربازهای جمعه» بازی كرد، به هر دلیل، آن قدر كوتاه شد كه اصلا به چشم نیامد. این دو بازیگر كه زمانی با یكدیگر زیر یك سقف زندگی می‌كردند، سرانجام از هم جدا شدند و امروزه به فعالیت قبلی‌شان كه همان بازیگری در سینما و تلویزیون است ادامه می‌دهند؛ از جمله خویینی‌ها که چهره‌اش را در نقش اصلی «بی‌صدا فریاد کن» حتما دیده‌اید.


 

 

فریبرز عرب نیا/آتنه فقیه نصیری/ عسل بدیعی
9-این 3 بازیگر، معروف‌تر از آن هستند كه بخواهیم معرفی‌شان كنیم. فریبرز عرب‌نیا به ترتیب با آتنه فقیه‌نصیری و عسل بدیعی ازدواج كرد و از آن‌ها جدا شد.
عرب‌نیا که اغلب، او را با بازی‌های چشمگیرش در فیلم‌های مسعود کیمیایی، مانند«سلطان» و «ضیافت»، به خاطر می‌آورند، در فیلمی با موضوع طلاق نیز ایفای نقش کرده است. او در این فیلم (هزاران زن مثل من)، از همسرش (نیكی كریمی) جدا شده و مانع احقاق حق او برای تصاحب بچه می‌شود.  آتنه فقیه‌نصیری نیز که در فیلم‌ها و سریال‌های متعددی ایفای نقش کرده است، با بازی خوبش در نقش «خاله سارا» در یک سریال تلویزیونی، نگاه‌ها را به خود متوجه کرد. درخشش عسل بدیعی نیز از بازی در فیلم «بودن یا نبودن»، ساخته‌ی کیانوش عیاری، شروع شد

 

 

بهروز بقایی/پرستو گلستانی

۱۰- این ۲ هم پس از سالها زندگی مشترک و فیلمهای مشترک از هم طلاق گرفتند و در حال حاضر هم در سریال "به کجا چنین شتابان" نقش خواهر و برادر را بازی می کنند

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم اسفند 1388ساعت 20:46  توسط محمد مهدی حیدری  |